Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 03, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Joanna Racewicz straciła pracę w radiowej Jedynce. Była krytyczna wobec TVP

Joanna Racewicz była jedną z prowadzących przedpołudniowe pasmo "Cztery pory roku" (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Joanna Racewicz po dwóch latach żegna się z Programem I Polskiego Radia. Dziennikarce nie przedłużono umowy - dowiaduje się "Presserwis".

- Jest to zupełnie naturalne, że umowa o współpracy kończy się zgodnie z terminem, na który została zawarta - stwierdza Monika Kuś, rzeczniczka Polskiego Radia. Dodaje, że umowa wygasła z końcem 2022 roku. 

Joanna Racewicz w radiowej Jedynce była jedną z prowadzących przedpołudniowe pasmo "Cztery pory roku". Do zespołu Programu I dołączyła na początku 2020 roku.

W październiku 2018 roku związała się z Polsat News, obecnie jednak nie pojawia się na antenie. W latach 1999-2018 pracowała w Telewizji Polskiej, z przerwą na TVN w latach 2007-2010.

W listopadzie 2022 roku Joanna Racewicz przypomniała o sobie, krytykując TVP obchodzącą 70. rocznicę powstania: "Wciąż mam w pamięci tę instytucję z czasów, kiedy liczyła się prawda, dobra, merytoryczna informacja, obiektywizm i święta zasada pytania o zdanie obu stron każdego sporu. Niestety, te standardy uleciały z dymem epoki" - stwierdziła w rozmowie z Wirtualną Polską.

Z Joanną Racewicz nie udało nam się skontaktować.

***

Na podstawie art. 31 a par. 1 ustawy Prawo prasowe otrzymaliśmy do tego tekstu sprostowanie.

SPROSTOWANIE
„Nieprawdziwa jest sugestia wynikająca z tytułu artykułu: „Joanna Racewicz straciła pracę w Radiowej Jedynce. Była krytyczna wobec TVP” (autor Maciej Kozielski) opublikowanego w dniu 3 stycznia 2023 roku na portalu press.pl pod adresem: https://www.press.pl/tresc/74508,joanna-racewicz-stracila-prace-w-radiowej-jedynce, jakoby Pani Joanna Racewicz straciła pracę w radiowej Jedynce z powodu krytyki TVP.
Polskie Radio S.A.”

 

(KOZ, 03.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.