Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bill Cosby na 2023 rok planuje tournée ze swoim stand-upem

Bill Cosby sławę zyskał w serialu NBC. Po licznych skandalach nie zatrudni go już żadna telewizja (fot. Wikimedia Commons/The World Affairs of Philadelphia)

Bill Cosby w wywiadzie dla radia WGH Talk zakomunikował, że wiosną 2023 roku planuje trasę po Stanach Zjednoczonych. 85-letni aktor i komik, wielokrotnie oskarżany o napaści i molestowanie seksualne, opracowuje program nowego stand-upu.

W 2018 roku Cosby został skazany za napaść seksualną. Zarzuty wobec niego składało blisko 60 kobiet. Został zwolniony po prawie trzech latach decyzją stanowego Sądu Najwyższego. Ostatnio kolejny pozew przeciwko niemu i stacji NBC znów złożyło pięć kobiet. To w tej stacji w latach 1984-1992 komik brylował w komediowym serialu "The Bill Cosby Show", na planie i wokół którego miał dopuścić się pierwszych przestępstw.

Czytaj też: Ze zhakowanego konta Piersa Morgana wysyłano obelgi wobec Elżbiety II i Eda Sheerana

Podczas wywiadu radiowego prowadzący Scott Spears zapytał Cosby'ego, czy planuje powrót do kariery komika. – Kiedy z tego wyjdę, czuję, że będę zdolny wystąpić i być tym Billem Cosbym, którego zna moja publiczność. Opowiadanie historii daje mi dużo radości – odpowiedział.

Ostatni występ komika, będący częścią trasy "Far from Finished", odbył się w 2 maja 2015 roku w Atlancie. Rok wcześniej Cosby nagrał materiał dla Netflixa. Serwis wycofał się jednak z emisji, gdy do mediów dotarły głosy kobiet oskarżających Cosby'ego o gwałty i napastowanie seksualne.

Czytaj też: John Cleese ma pretensje do BBC o brak powtórek "Latającego cyrku Monty Pythona"

(MAC, 30.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.