Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP 1 w święta pokaże pilotowy odcinek serialu "Korona królów. Jagiellonowie"

W rolę króla Władysława Jagiełły wciela się Sebastian Skoczeń (screen: YouTube/Bądźmy Razem TVP)

Choć regularna emisja telenoweli historycznej "Korona królów. Jagiellonowie" rozpocznie się 2 stycznia, to pilotowy odcinek TVP 1 pokaże już 26 grudnia.

Specjalny odcinek serialu, zapowiadający pełny sezon, zostanie nadany w drugi dzień Bożego Narodzenia o 20. Z kolei od 2 stycznia "Koronę królów. Jagiellonowie" będzie można śledzić już w stałym paśmie - od poniedziałku do środy o 20.30. W związku z tym "Leśniczówka", obecnie nadawana od poniedziałku do czwartku o 20.30, będzie emitowana w dni powszednie o 18.20, w miejscu serialu "Kasta".

TVP 1 "Koronę królów" pokazywała o 18.30 - od stycznia 2018 roku do października 2020. "Korona królów. Jagiellonowie" nie jest wprost jej kontynuacją. Akcja rozpocznie się na początku panowania Władysława Jagiełły, natomiast "Korona królów" zakończyła się w trakcie sprawowania przez niego władzy.

W telenoweli "Korona królów. Jagiellonowie" w rolę Władysława Jagiełły wciela się Sebastian Skoczeń, a Annę Cylejską gra Milena Staszuk. Reżyserem serii jest Krzysztof Łukaszewicz. Serial składa się ze 125 odcinków.

(MNIE, 16.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.