Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jerzy Kowalczyk nowym naczelnym "Dziennika Wschodniego"

Jerzy Kowalczyk będzie chwilowo kierował "Dziennikiem Wschodnim" (screen: dziennikwschodni.pl)

Zarząd Corner Media, wydawcy "Dziennika Wschodniego", podał wczoraj dziennikarzom nazwisko nowego redaktora naczelnego gazety. To Jerzy Kowalczyk, do tej pory sekretarz redakcji "Nowego Tygodnia w Lublinie", wydawca "Konfrontacji Studenckich" i książek w wydawnictwie Czarny Pies. 

Według informacji "Presserwisu" Kowalczyk jest redaktorem tymczasowym. - To smutne, kiedy tak szacowny tytuł musi robić łapankę na naczelnego - mówi "Presserwisowi" jeden z lubelskich wydawców prasowych.

Co ciekawe, Kowalczyk będzie łączył dwie funkcje. Oprócz zarządzania "Dziennikiem Wschodnim" pozostanie też do końca roku sekretarzem redakcji tygodnika "Nowy Tydzień", sieci tygodników lokalnych ukazujących się na terenie powiatów chełmskiego, włodawskiego, krasnostawskiego oraz w Lublinie i Świdniku.

Czytaj też: "Dziennik Wschodni" bez naczelnego i zastępców. W stopce puste miejsca

"Dziennik Wschodni" po zmianach własnościowych pod koniec listopada stracił redaktora naczelnego Krzysztofa Wiejaka i jedną z zastępczyń - Agnieszkę Mazuś. Drugi zastępca, Paweł Buczkowski podał się do dymisji w piątek, po decyzji wydawcy o zablokowaniu internetowej publikacji śledczego materiału Agnieszki Mazuś o powiązaniach lokalnego dewelopera z urzędem miejskim. 

W poniedziałek w stopce gazety zabrakło nazwisk redaktora naczelnego i jego zastępcy, co jest niezgodne z prawem prasowym i zagrożone karą grzywny lub ograniczenia wolności.

(PAR, 14.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.