Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Zychowicz żegna się z "Historią do Rzeczy". Skupi się na YouTubie i publicystyce

Ostatni numer "Historii do Rzeczy" przygotowany przez Piotra Zychowicza w roli redaktora naczelnego

Piotr Zychowicz, założyciel "Historii do Rzeczy" (Orle Pióro), po odejściu ze stanowiska redaktora naczelnego tego miesięcznika skoncentruje się na publicystyce historycznej i rozbudowywaniu autorskiego kanału Historia Realna, który subskrybuje 495 tys. osób na YouTube.

"Bardzo Państwu dziękuję za blisko 10 lat, które spędziliśmy razem. Trudno w to uwierzyć, ale w tym czasie ukazało się 117 numerów naszego pisma" – czytamy w tekście pt. "Pożegnanie" opublikowanym w listopadowym numerze "Historii do Rzeczy".

Czytaj też: Wniosek o przedłużenie koncesji dla TVN trafił do KRRiT

Pytany przez "Presserwis" o powody rezygnacji Piotr Zychowicz odparł, że na pracę w roli redaktora naczelnego nie starczało mu czasu. Zapewnił, że nie zniknie z jego łamów, bo będzie w nim stale publikował artykuły. Stanowisko redaktora naczelnego obejmie dotychczasowy redaktor i publicysta "Historii do Rzeczy" Maciej Rosolak.

Publicysta tygodnika "Do Rzeczy", proszący o zachowanie anonimowości, podkreśla, że prowadzenie miesięcznika to w dużej mierze praca organizacyjna. – "Historia do Rzeczy” ma skromny zespół, nie ma w nim miejsca na redaktora naczelnego, który może ograniczyć się do delegowania zadań. Trzeba intensywnie pracować nad wydaniami. Piotrek postanowił skoncentrować na pracy autorskiej, w której odniósł liczne sukcesy – stwierdza.

Piotr Zychowicz napisał też w "Pożegnaniu": "Last but not least chciałbym podziękować kolegom z »Do Rzeczy« – Pawłowi Lisickiemu i Piotrowi Gabryelowi. Współpraca z Wami była dla mnie ważnym zawodowym i życiowym doświadczeniem. Pawłowi Lisickiemu dziękuję za liberalizm. A więc cechę, która wśród większości szefów polskich mediów właściwie już nie występuje".

Czytaj też: TVP nie potwierdza, że Dariusz Szpakowski skomentuje finał mundialu

Przypomnijmy, że Piotr Zychowicz był w grupie dziennikarzy i publicystów "Rzeczpospolitej", którzy w reakcji na przejęcie tytułu przez Gremi Media SA Grzegorza Hajdarowicza odeszli z redakcji dziennika i stworzyli tygodnik "Do Rzeczy" (Orle Pióro) z Pawłem Lisickim jako redaktorem naczelnym. Miesięcznik "Historia do Rzeczy" jest integralną częścią tygodnika "Do Rzeczy".

Piotr Zychowicz jako publicysta historyczny zajmuje się problematyką II wojny światowej, bolszewizmu i geopolityki europejskiej XX wieku. Ostatnio ukazała się jego kolejna książka "Ukraińcy", opisująca najbardziej kontrowersyjne wydarzenia z historii relacji polsko-ukraińskich. A w roku 2021 wydał wraz z Jackiem Bartosiakiem "Nadchodzi III wojna światowa". Wcześniej m.in.: "Pakt Ribbentrop-Beck", "Obłęd '44", "Żydzi. Opowieści niepoprawne politycznie".

Czytaj też: Grand Press 2022: nominacje w kategoriach News, Dziennikarstwo śledcze oraz Publicystyka

(JF, 05.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.