Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Poufna Rozmowa" sugeruje współpracę "Doroty" z Polsatu z doradcami premiera

Dorota Gawryluk nie wypowiada się w sprawie doniesień "Poufnej rozmowy" (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Doradcy premiera Mateusza Morawieckiego współpracowali z "Dorotą" z Polsatu. Serwis "Poufna Rozmowa"ujawnił kolejne maile, które wyciekły ze skrzynki byłego szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka. 

W wymianie maili z 23 maja 2020 roku pomiędzy Morawieckim, Dworczykiem a Tomaszem Fillem (Fill od stycznia 2018 roku był dyrektorem w departamencie strategii i komunikacji internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów; później został członkiem zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju) i Mariuszem Chłopikiem (ówczesny współpracownik Morawieckiego), pojawia się informacja, że materiał na temat Agencji Wywiadu zostanie przez Kancelarię Premiera przygotowany w porozumieniu i we współpracy z "Dorotą" z Polsatu.

Mariusz Chłopik napisał (pisownia oryginalna): "W pon robimy wywiad 19.15 w Polsat News. Przez cały dzień Polsat grzeje że będzie w programie szef AW i opowie o tym jaka operacja wyglądała. Że to nie są zakupy truskawek na bazarze ale specjalna misja".

"Czy pogadasz z szefem AW? Jak będzie z ich strony zielone światło, to pogadam z Dorotą" - Fill napisał z kolei do Dworczyka.

Całość zaakceptował Mateusz Morawiecki: "Ok! Robić" - napisał premier.

Dorota Gawryluk, dyrektorka pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat, nie chce komentować tych doniesień "Poufnej rozmowy". - Gdyby było napisane, że chodzi o Gawryluk, to bym skomentowała, a tak - nie ma o czym rozmawiać - ucięła krótko w rozmowie z nami.

(AMS, 02.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.