Dział: PRASA

Dodano: Listopad 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Burda zwolni 71 pracowników i kilkunastu współpracowników. Do 33 tys. zł wsparcia

Burda Media Polska zwolni 71 pracowników. Wcześniej zamknęła część swoich tytułów (fot. Piotr Molecki/East News)

71 pracowników i kilkunastu współpracowników zwolni Burda Media Polska w ramach "dostosowania struktury zatrudnienia firmy do w pełni digitalowego portfolio". Jednocześnie około 10 osób z obszarów objętych redukcjami otrzymało propozycję zatrudnienia w innych zespołach w Burdzie.

Przypomnijmy, że Burda Media Polska z końcem listopada wdrożyła w życie pierwsze założenia nowej strategii rozwoju na 2023 rok, która zakłada koncentrację na produktach digitalowych z segmentu luxury i lifestyle. Zarząd spółki zdecydował, że w obszarze print pozostaną w jej portfolio tylko magazyny wspierające rozwój produktów digitalowych, tj. ELLE, ELLE Decoration, Glamour, VIVA i National Geographic. W konsekwencji doszło do redukcji zatrudnienia.

Czytaj też: Burda Media Polska zamyka większość drukowanych magazynów i redukuje zatrudnienie

Zwolnionych zostanie 71 osób. Pracownicy o stażu powyżej 15 lat mogą otrzymać łącznie od 7 do 9 miesięcy wynagrodzenia podstawowego, na co składa się wynagrodzenie w okresie wypowiedzenia, odprawa i dodatkowe wynagrodzenie od Burda. Oprócz odpraw przewidzianych przepisami prawa pracownicy o stażu powyżej 15 lat mogą otrzymać od Burdy do 33 tysięcy złotych dodatkowego wsparcia. Do stażu pracy wliczą się wszystkie lata pracy w przejętych przez Burdę wcześniej wydawnictwach (np. Edipresse, G+J, inne) w tym okres zatrudnienia na podstawie umów cywilnoprawnych w tych wszystkich podmiotach.

Czytaj też: Czarny piątek w mediach. Agora, Burda i RASP ogłaszają zwolnienia

Burda informuje ponadto, że wszyscy pracownicy otrzymają możliwość odkupu sprzętu komputerowego (laptop, monitor, telefon) na wyjątkowo preferencyjnych warunkach, sfinansowania pomocy psychologicznej oraz pokrycia kosztów nauki języka angielskiego na firmowej platformie elearning. Ponadto osoby dotknięte redukcjami zostaną zwolnione z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia – z jednoczesnym zachowaniem prawa do wynagrodzenia za ten okres.

Dodatek finansowy i wymienione wyżej świadczenia obejmą także osoby, które współpracują z Burdą w oparciu o umowę zlecenia lub prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, a z którymi Burda zakończy współpracę. Wszyscy pracownicy objęci obecnymi redukcjami skorzystają, także z grudniowego wsparcia finansowego w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Pracowniczych.

(M, 25.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.