Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Alex Scott z BBC wystąpiła w Katarze z opaską LGBTQ

Brytyjczycy są dumni z Alex Scott. Okazała sie odważniejsza od piłkarzy (screen: YouTube/Boxoffice)

Alex Scott, ekspertka i reporterka BBC na piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze, w relacjach przed, w trakcie i po pierwszym meczu reprezentacji Anglii wystąpiła z tęczową opaską na ramieniu wyrażającą solidarność z osobami LGBTQ.

Jej decyzja o noszeniu opaski OneLove - która oficjalnie reprezentuje stanowisko przeciwko wszelkim formom dyskryminacji - zapadła kilka godzin po tym, jak drużyny Anglii i Walii zdecydowały się nie nosić takich samych opasek. Decyzja została podjęta, ponieważ FIFA ogłosiła, że piłkarze noszący opaski są narażeni na otrzymanie żółtych kartek.

W Katarze homoseksualizm jest karany nawet śmiercią, jeśli sprawa dotyczy muzułmanina, a w pozostałych przypadkach karą do 7 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Helios dogadał się z pracownikami. Ściętych zostanie mniej etatów

Decyzja Scott o noszeniu opaski była ostatnim elementem relacji BBC z mistrzostw świata, otwarcie krytykującej gospodarzy imprezy. Wynika to z decyzji korporacji, aby nie transmitować niedzielnej ceremonii otwarcia na głównym kanale nadawczym. Zamiast tego miliony widzów BBC One obejrzały rozszerzoną serię dyskusji i filmów krytykujących stan praw człowieka w Katarze i traktowanie pracowników budujących stadiony.

Alex Scott jest byłą reprezentantką Anglii w piłce nożnej.

(MAC, 23.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.