Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Roku zwolni 200 osób. Kolejny gigant technologiczny reaguje na recesję

Roku zatrudnia ok. 3 tys. pracowników w 13 krajach (fot. Wikimedia Commnons/Fastily)

Roku Inc., amerykański producent urządzeń do strumieniowego przesyłania wideo ogłosił, że zwolni 200 pracowników w Stanach Zjednoczonych. To kolejna duża firma technologiczna ograniczająca koszty w związku ze spowolnieniem gospodarczym i wysoką inflacją.

Akcje firmy spadły w tym roku o ok. 75 proc., ponieważ inflacja i ryzyko zbliżającej się recesji ograniczyły budżety przeznaczone na reklamę. Roku, które za cięcia obwiniało "obecne warunki gospodarcze”, zatrudnia ok. 3 tys. pełnoetatowych pracowników w 13 krajach.

Czytaj też: Elon Musk stawia ultimatum pracownikom Twittera – kto nie z nim, ten musi odejść

Wcześniej 11 tys. pracowników zwolnił koncern Meta, ok. 3,7 tys. Twitter, zwolnienia przeprowadził także m.in. Snapchat. Z koncernów medialnych zrobił to już Warner Bros. Discovery, a taki zamiar ogłosił The Walt Disney Company.

(MAC, 18.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.