Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk stawia ultimatum pracownikom Twittera – kto nie z nim, ten musi odejść

Elon Musk jak Iron Man. Zamierza rządzić żelazną ręką (fot. Wikimedia Commons/Steve Jurvetson)

Elon Musk postawił pracownikom Twittera ultimatum - jeżeli do czwartku do godz. 17 czasu nowojorskiego (23 polskiego) nie zadeklarują gotowości do pracy na jego warunkach, będą musieli poszukać sobie innego miejsca do zarobkowania. Dostaną trzymiesięczne odprawy.

W e-mailu do pracowników platformy mediów społecznościowych jej nowy właściciel napisał, że zbudowanie nowoczesnego serwisu będzie wymagało wyjątkowej wydajności. "Idąc dalej, aby zbudować przełomowego Twittera 2.0 i odnieść sukces w coraz bardziej konkurencyjnym świecie, będziemy musieli być ekstremalnie hardkorowi. Oznaczać to będzie długie godziny pracy z dużą intensywnością. Tylko wyjątkowe wyniki dadzą ocenę pozytywną" - napisał Musk.

W wiadomości zalecił pracownikom kliknięcie specjalnego łącza, jeśli chcą być "częścią nowego Twittera" do godziny 17 czasu nowojorskiego (22 GMT) w czwartek. Kto nie naciśnie, ten będzie musiał odejść. A już wcześniej pełniący także rolę CEO miliarder zwolnił ponad połowę zatrudnionych.

W środę Musk zeznawał przed sądem w Delaware w sprawie jego zarobków związanych z firmą Tesla.

(MAC, 17.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.