Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przyznano nagrody w konkursie Polskich Reportażystów „Melchiory 2022”

Gala Polskich Reportażystów „Melchiory 2022” odbyła się 17 listopada. Konkurs ma "odkrywać i promować najlepszych twórców gatunku, jak również uhonorować reportażystów innych mediów, których twórczość może być inspiracją dla dziennikarzy radiowych (fot. materiały prasowe)

Podczas XVII edycji Konkursu Polskich Reportażystów „Melchiory 2022” przyznano nagrody dla twórców najlepszych reportaży i dokumentów.

W kategorii Dokument jury przyznało złotą statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł Aleksandrze Sadokierskiej z Polskiego Radia Białystok, za reportaż „Przewodniczka matek”. Wyróżnienie specjalne w tej kategorii otrzymali: Urszula Żółtowska-Tomaszewska ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za reportaż „Choj – opowieść o Mirku Chojeckim” oraz Anna Rębas z Polskiego Radia Gdańsk za reportaż „Wagner wraca do domu”.

Czytaj też: Prezes TVP odwołał trzech dyrektorów, w tym szefa biura programowego

Statuetkę i nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł w kategorii Reportaż otrzymał Mariusz Kamiński z Polskiego Radia Lublin za materiał „To ostatnie takie trio”. W tej samej kategorii przyznano wyróżnienie honorowe Henrykowi Dedo i Waldemarowi Kasperczakowi z Fundacji Głos Ewangelii za reportaż „Baca z siódmego nieba”.

W kategorii Inspiracja Roku statuetkę Złotego Melchiora od Polskiego Radia oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez prezesa zarządu Telewizji Polskiej w wysokości 10 tys. zł odebrał Wojciech Królikowski z TVP Katowice. Jury postanowiło przyznać także dwa honorowe wyróżnienia dla Wioletty Rotter-Kozery z TVP Katowice oraz Moniki Meleń z TVP Kraków.

Laureatką Nagrody Specjalnej Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia SA została Urszula Żółtowska-Tomaszewska ze Studia Reportażu i Dokumentu za swoją postawę dziennikarki niezwykle oddanej swojej pracy, redakcji i współpracownikom.

Czytaj też: RASP nie będzie skarżył Rady Etyki Mediów za poważne zarzuty wobec "Newsweek Polska"

Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji równorzędnie przyznano Marii Magdalenie Grydniewskiej z Polskiego Radia Lublin za reportaż „Anna Paniszewa”,  oraz Joannie Sikorze z Polskiego Radia Białystok za reportaż „Tola”. Nagroda pieniężna w tej kategorii wynosiła 15 tys. zł. Jury w tej samej kategorii przyznało także dwie równorzędne nagrody specjalne w wysokości 5 tys. zł każda, a otrzymali je Maciej Jastrzębski z Informacyjnej Agencji Polskiego Radia za dokument „Historia kłamstw krwią haftowana” oraz Jakub Tarka z Programu 1 Polskiego Radia za reportaż „Prawda za podwójnym murem”.

Honorowe wyróżnienie przypadło Adamowi Bogoryi-Zakrzewskiemu ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za reportaż „Królowa łapówek”.

Ideą konkursu jest odkrywanie i promowanie najlepszych twórców gatunku, jak również uhonorowanie reportażystów innych mediów, których twórczość może być inspiracją dla dziennikarzy radiowych.

Czytaj też: W publicznej Trójce T.Love śpiewa o publicznej telewizji: "Wyłącz TVP"

(AMS, 18.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.