Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT wniosła skargę kasacyjną ws. decyzji WSA odnośnie do koncesji TVN Siedem

Przedłużenie koncesji dla TVN Siedem zajęło KRRiT - jeszcze za poprzedniego składu - ponad rok (fot. Piotr Molęcki/East News)

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski wniósł skargę kasacyjną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który orzekł, że doszło do bezczynności KRRiT w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN Siedem.

- Skarga kasacyjna została wniesiona. Przewodniczący skorzystał z przysługującego mu prawa do wniesienia nadzwyczajnego środka zaskarżenia wyroku - informuje Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT.

W połowie września 2022 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że doszło do bezczynności KRRiT w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN Siedem i miała ona "charakter rażącego naruszenia prawa".

Czytaj też: Polskie media długo milczały o eksplozji na Lubelszczyźnie. Gierszewski napisał pierwszy

"Przyjmujemy informację o wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z satysfakcją. W sprawie TVN Siedem otrzymaliśmy takie samo rozstrzygnięcie, jak w sprawie TVN 24" - komentowała wówczas Katarzyna Issat, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej TVN Warner Bros. Discovery. "Decyzje sądu ws. TVN24 i TVN Siedem nie pozostawiają wątpliwości, że nie było żadnego uzasadnienia dla zwłoki w prowadzeniu obu procesów rekoncesyjnych przez przewodniczącego KRRiT" - dodała Issat.

Przedłużenie koncesji dla TVN Siedem zajęło KRRiT - jeszcze za poprzedniego składu - ponad rok. Wniosek w tej sprawie nadawca stacji złożył 23 grudnia 2020 roku, a decyzja regulatora zapadła dopiero 18 lutego 2022 roku. Proces rekoncesyjny trwał tak długo, bo - jak tłumaczyła KRRiT - jej członkowie mieli wątpliwości co do struktury właścicielskiej TVN, nadawcy stacji.

(KOZ, 16.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.