Dział: PRASA

Dodano: Listopad 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Arkadiusz Rogowski ma poprowadzić krakowskie tytuły Polska Press „Dziennik Polski” i „Gazetę Krakowską”

Polska Press wydaje w Krakowie dwa dzienniki – w dużej części posiadające wspólną część: "Dziennik Polski" i "Gazetę Krakowską"

Arkadiusz Rogowski, dotychczasowy redaktor naczelny rzeszowskich "Nowin", będzie p.o. redaktora naczelnego "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego", a także serwisów internetowych wydawanych przez krakowski oddział Polska Press – dowiedział się nieoficjalnie Press.pl. Tydzień temu naczelnym krakowskich tytułów przestał być Wojciech Mucha.

Arkadiusz Rogowski jest naczelnym "Nowin" od zeszłego roku, kiedy zastąpił Stanisława Sowę na fali zmian, jakie Dorota Kania wprowadzała po przejęciu Polska Press przez Orlen. Wcześniej, od 2016 roku, pracował dla TVP Rzeszów. W latach 2011-2016 był też dziennikarzem dziennika „Super Nowości".

Czytaj też: Dlaczego Wojciech Mucha odszedł z Polska Press? W firmie czekają na kolejne decyzje nowego prezesa

Wojciech Mucha odszedł z Polska Press 7 listopada. Poinformował: "Rozwiązałem za porozumieniem stron umowę o pracę i nie jestem już redaktorem naczelnym "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej". Dziękuję Czytelnikom i Zespołowi za ten czas. Była to dla mnie wielka odpowiedzialność i zaszczyt".

Polska Press wydaje w Krakowie dwa dzienniki – w dużej części posiadające wspólną część. "Dziennik Polski" skoncentrowany jest na samym Krakowie, a "Gazeta Krakowska" miała ambicje podbić inne małopolskie miasta.

Średnia sprzedaż wydania "Dziennika Polskiego" według PBC w trzecim kwartale br. wyniosła 5538 eg, a "Gazety Krakowskiej" 5597 egz. 

Czytaj też: Komisja antymobbingowa ws. naczelnej "Wysokich Obcasów" kończy pracę. Klich-Siewiorek odchodzi

(MAT, 14.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.