Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łódź uruchomiła przetarg na kampanię, ale wygrać mógł tylko jej własny portal

Łódź.pl ma nakład 60 tys. egz. (fot. materiały prasowe)

Urząd Miasta Łodzi uruchomił przetarg dotyczący kampanii informacyjno-promocyjnej, w której jednak zwycięzcą może być tylko miejska gazeta Łódź.pl. Redaktorką naczelną gazety jest Aleksandra Hac, była zastępczyni rzecznika prasowego prezydenta Łodzi.

Jak zauważył Paweł Rutkiewicz z Wyborcza.pl, łódzki urząd odszedł od zwyczajowego konkursu ofert na rzecz przetargu, w którym z góry ogłoszono, że wykonawcą umowy będzie miejska gazeta. Przetarg dotyczył zakupu powierzchni na zamieszczanie ogłoszeń w gazecie ukazującej się wyłącznie na terenie miasta Łodzi. Użycie słowa "wyłącznie" automatycznie wyklucza z przetargu gazety, dostępne również na terenie innych miast województwa.

Czytaj też: Komisja antymobbingowa ws. naczelnej "Wysokich Obcasów" kończy pracę. Klich-Siewiorek odchodzi

Jak wskazuje dziennikarz Wyborcza.pl, w treści opublikowanego ogłoszenia Urząd zaznaczył, że nie prowadzono konsultacji rynkowych. Podano również wytłumaczenie wyboru Łódź.pl. Są to m.in. "niekorzystna sytuacja ekonomiczna łodzian (Łódź.pl jest darmową gazetą) oraz jej dostępność w 250 punktach na terenie miasta i nakład 60 tys. egz.

Wartość planowanej kampanii to 135 tys. zł. Tego typu przetargi, w których wygrywają gazety samorządowe, są w opinii rzecznika praw obywatelskich Marcina Wiącka zagrożeniem dla niezależnych mediów lokalnych. W sierpniu RPO zwracał uwagę, że wydawcy niezależnej prasy lokalnej mają problem z rentownością tytułów konkurujących z biuletynami samorządowymi, dotowanymi ze środków publicznych.

Czytaj też: Wszystko poszło nie tak. Nikt nie wie, jak zakończyć aferę wokół Tomasza Lisa

(KAP, 14.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.