Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Powstanie nowy portal Rolnik.gov.pl. Koszt to 2,3 mln złotych

ARiMR 8,8 mln zł wyda na rozbudowę systemów informatycznych, resztę – na portal rolnik.gov.pl

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzyma 2,3 mln zł na nowy portal dla rolników. Agencja nie podaje żadnych szczegółów na temat tej inicjatywy. – Lepiej byłoby poprawić funkcjonowanie już istniejących aplikacji – ocenia Paweł Kuroczycki, redaktor naczelny „Tygodnika Poradnik Rolniczy”.

Data startu portalu nie jest znana, ARiMR milczy, środowisko mediów dla rolników jest zaskoczone. Paweł Kuroczycki, redaktor naczelny „Tygodnika Poradnik Rolniczy” (w wersji internetowej Tygodnik-rolniczy.pl) ma wątpliwości, czy rolnicy będą korzystać z nowego portalu: – Nie jestem przekonany, aby taki portal był rolnikom potrzebny – powiedział „Presserwisowi”.

Czytaj też: Wojciech Mucha nie jest już w Polska Press naczelnym "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej"

– Teraz większość spraw dotyczących funkcjonowania ich gospodarstw załatwiają przez istniejące aplikacje. Przez internet można złożyć m.in. wnioski o dopłaty bezpośrednie czy pomoc dla gospodarstw dotkniętych klęskami żywiołowymi. Można także wystąpić o dotacje na inwestycje z funduszy unijnych.

Kuroczycki dodaje: – Moim zdaniem lepiej byłoby poprawić funkcjonowanie już istniejących aplikacji, choćby tej, przez którą zgłaszają szkody spowodowane przez suszę. Z sygnałów docierających do naszej redakcji wynika, że rolnicy mają z nią spore problemy.

Po wniosku ministra rolnictwa i rozwoju wsi oraz po decyzji sejmowej komisji finansów publicznych Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dostanie na działanie w 2022 roku 11 mln zł więcej, niż przewidywano wcześniej. ARiMR 8,8 mln zł wyda na rozbudowę systemów informatycznych, resztę – właśnie na portal rolnik.gov.pl.

Czytaj też: Piast Gliwice odmawia akredytacji dziennikarzowi, który pisze krytycznie o klubie

Anna Kilian

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.