Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bez porozumienia związkowców z zarządem Agory w sprawie zwolnień grupowych

Zwolnionych ma zostać 84 pracowników, czyli 5,9 proc. wszystkich zatrudnionych (fot. Piotr Molęcki/East News)

Bez przełomu zakończyła się kolejna tura rozmów związkowców z zarządem Agory w sprawie planowanych zwolnień grupowych.

"Po wielu godzinach zakończyliśmy właśnie rozpoczęte o godz. 14 rozmowy z zarządem. Niestety nie możemy być wylewni – podpisaliśmy papiery, zgodnie z którymi część informacji będzie poufna przez długi czas, zaś część kolejna będzie współdzielić ten los aż do zamknięcia negocjacji" – poinformowali w czwartek wieczorem w mediach społecznościowych przedstawiciele NSZZ "Solidarność" Agora SA i Inforadia, jednego z trzech związków działających w spółce.

Agora ma zwolnić 84 pracowników

Dodano, że zarząd Agory przedstawił związkowcom swoją propozycję, ale nie uzyskano porozumienia. Kolejna tura rozmów odbędzie się najprawdopodobniej dziś.

Czytaj też: "Gazeta Wyborcza" obroniła się przed zwolnieniami w Agorze. Związki wskażą nieefektywność

Wcześniej związkowcy informowali, że w czasie rozmów zrobią "absolutnie wszystko, aby ograniczyć do minimum liczbę zwolnionych, a dla tych, których uratować się nie uda, wywalczyć jak najlepsze zasady odejścia".

Pod koniec października zarząd Agory poinformował o planowanych zwolnieniach grupowych. Ich przyczyną ma być "dążenie do podniesienia efektywności procesów funkcjonujących w spółce oraz redukcja kosztów działalności".

Czytaj też: Fala zwolnień w mediach. Czas przygotować się na chude lata

Zwolnionych ma zostać 84 pracowników, czyli 5,9 proc. wszystkich zatrudnionych.

"Spółka przeprowadzi te zmiany z dbałością o pracowników, oferując im szereg działań osłonowych i wspierających" – podkreśliła Agora w komunikacie.

Czytaj też: Nowy „Press”: Jacoń mówi o walce i bezbronności, Manowska koloryzuje, Lis nadal milczy, a Świrski tropi zdrajców

(MNIE, 04.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.