Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przemysław Pełka skomentuje mundial w TVP. „Na urodziny zażyczyłem sobie Pełkę”

Mistrzostwa w Katarze będą trzecim mundialem Przemysława Pełki (screen YouTube.com/mszkolnikowski)

Przemysław Pełka z Viaplay dołączył do ekipy komentatorskiej TVP na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze. Do tej pory mundial komentował dwukrotnie, a znany jest przede wszystkim z meczów ligi angielskiej.

"Na trzydzieste dziewiąte urodziny zażyczyłem sobie Przemka Pełkę na mundialu w @sport_tvppl" - poinformował w środę na Twitterze Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Podczas turnieju w Katarze Przemysław Pełka zadebiutuje przy meczu Anglia - Iran. Wcześniej komentował mundiale w 2006 roku i 2018 roku, pracując w Polsacie.

"W życiu komentatora i dziennikarza sportowego udział w mistrzostwach świata, igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach Europy jest najfajniejszą rzeczą w pracy. Miałem doświadczenia z mundialu i igrzysk. Wiedziałem, że jest to świetna propozycja i przygoda" - mówił Pełka w rozmowie z portalem tvpsport.pl.

Od połowy 2022 roku Przemysław Pełka pracuje w Viaplay. Wcześniej przez 10 lat komentował mecze ligi angielskiej i Ekstraklasy w Canal+ Sport, gdzie trafił po 10 latach spędzonych w Polsacie. Wcześniej był związany ze śląskim Radiem Flash i TVP Katowice.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Katar 2022 zostaną rozegrane od 20 listopada do 18 grudnia 2022 roku. Wszystkie mecze pokaże TVP 1 lub TVP 2 oraz TVP Sport i uruchomiony specjalnie kanał TVP 4K, który ma trafić na multipleks naziemnej telewizji cyfrowej i do operatorów płatnej telewizji. Mecze będzie można oglądać na stronie tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz w aplikacji na odbiornikach smart TV.

(KOZ, PAR, 20.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.