Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk objęty śledztwem federalnym w sprawie Twittera

Elon Musk najpierw miał kupić Twittera, potem zrezygnował, a ostatnio znowu wyraził na to chęć (fot. Brett Jordan/Unsplash.com)

Prawnicy Twittera poinformowali amerykańskie media, że władze federalne prowadzą śledztwo w sprawie transakcji kupna serwisu społecznościowego za 44 mld dol. przez Elona Muska. Miliarder najpierw miał kupić Twitter, potem zrezygnował, a ostatnio znowu wyraził chęć. 28 października ma zapaść decyzja, kiedy rozpocznie się opóźniony proces sądowy.

W ostatnim czasie na biznesmena spadła fala krytyki po tym, jak opublikował swoją propozycję porozumienia pokojowego pomiędzy Moskwą a Kijowem. Musk chciał ponownych referendów na okupowanych przez Rosję terenach i zaakceptowania rosyjskiej aneksji Krymu.

Czytaj też: "Jednym głosem" – film o śledztwie dziennikarek "The New York Times" w sprawie Harveya Weinsteina

Po doniesieniach o federalnym śledztwie w sprawie Muska głos postanowiła zabrać rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa, próbując wykorzystać sytuację propagandowo.

Press

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ wykorzystała okazję, by wbić szpilkę Amerykanom (screen: T.me/MariaVladimirovnaZakharova)

"Amerykańskie środki masowego przekazu donoszą, że w sprawie Elona Muska jest prowadzone śledztwo władz federalnych. Jeśli tak jest, to USA mają obowiązek przeprosić za wieloletnie, upolitycznione oskarżanie wszystkich poza Stanami o presję państwa na biznes" – napisała Zacharowa w serwisie Telegram.

Czytaj też: Mordercy Daphne Caruany Galizii skazani na 40 lat

(MAC, 17.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.