Dział: RADIO

Dodano: Październik 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gandor, Okraszewski i Wolski nominowani do nagrody Zetki dla autora internetowego

Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi podczas gali 16 listopada (fot. materiały prasowe)

Katarzyna Gandor, Maciej Okraszewski i Jarosław Wolski zostali nominowani do Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego w kategorii autor internetowy.

Nagroda zostanie przyznana po raz pierwszy, a ogłoszenie zwycięzcy (i laureata tradycyjnej nagrody dziennikarskiej) nastąpi podczas gali, która odbędzie się 16 listopada.

Katarzyna Gandor została nominowana za "konsekwentne promowanie wiedzy o środowisku, zdrowiu, zrównoważonym rozwoju i technologii oraz profesjonalne wykorzystanie możliwości komunikacyjnych, które stwarza platforma YouTube".

Macieja Okraszewskiego (Dział Zagraniczny) nominowano za "uzupełnianie, a nawet zastępowanie, mediów głównego nurtu w misji informowania i pokazywania mało znanych wydarzeń na całym świecie oraz udowodnienie, że tematy zagraniczne mogą zainteresować polskiego odbiorcę".

Z kolei Jarosław Wolski (WoW - Wolski o Wojnie) otrzymał nominację za "codzienne tłumaczenie tajników techniki wojskowej, analizy faktów z frontu oraz zwiększanie zainteresowania tematem wojny w Ukrainie wśród polskich internautów".

Nominowanych do nagrody w kategorii autor internetowy wyłoniła kapituła (kandydatów mógł zgłosić każdy), w skład której weszli: Sylwia Czubkowska (Spider's Web+), Marek Czyż (Radio Zet), Aleksandra Karasińska ("Forbes Women"), Małgorzata Kilian (Stowarzyszenie Demagog), Bianka Mikołajewska (Wirtualna Polska), Patryk Pallus (Wirtualnemedia.pl), Konrad Piasecki (TVN 24), Wawrzyniec Smoczyński i Katarzyna Radziwiłł (córka Andrzeja Woyciechowskiego).

Celem konkursu o Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego w kategorii autor internetowy jest nagradzanie autorów treści internetowych (w tym ekspertów, publicystów, pasjonatów, dziennikarzy) tworzących poza głównym nurtem mediów - wyróżniających się rzetelnością, wiarygodnością, syntetycznym podejściem do poruszanych tematów, mających, w danym roku, istotny wkład w objaśnianie zagadnień i zjawisk ważnych społecznie oraz pozytywny wpływ na kształtowanie poglądów i postaw obywatelskich. 

Zwycięzca oprócz statuetki otrzyma nagrodę finansową wartości 30 tys. zł.

(KOZ, 13.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.