Dział: PRASA

Dodano: Październik 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kwieciński z Polskiego Radia i Laskus z MKiDN powołani do rady nadzorczej PAP

Paweł Kwieciński - podobnie jak Tomasz Laskus - został wybrany głosami polityków PiS (fot. Polskie Radio)

Rada Mediów Narodowych powołała Pawła Kwiecińskiego i Tomasza Laskusa do rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej. 

Paweł Kwieciński i Tomasz Laskus podczas wtorkowego posiedzenia RMN zostali wybrani do rady nadzorczej głosami polityków Prawa i Sprawiedliwości: Krzysztofa Czabańskiego, Joanny Lichockiej i Piotra Babinetza. Marek Rutka z Lewicy w przypadku obu kandydatur wstrzymał się od głosu. Z kolei Robert Kwiatkowski (PPS) zagłosował przeciw kandydaturze Kwiecińskiego, w głosowaniu ws. Laskusa się wstrzymał.

Paweł Kwieciński i Tomasz Laskus zajęli miejsca Macieja Świrskiego i Agnieszki Glapiak, którzy - decyzją Sejmu - weszli w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W radzie nadzorczej PAP zasiada również adwokat Tomasz Giziński, doradca Rady Mediów Narodowych.

Kandydatury Pawła Kwiecińskiego i Tomasza Laskusa zgłosił przewodniczący RMN Krzysztof Czabański.

Paweł Kwieciński od listopada 2015 roku kieruje biurem programowym Polskiego Radia. Jego zastępca to Anna Czabańska, prywatnie żona Krzysztofa Czabańskiego. Od marca do listopada 2021 Kwieciński pełnił obowiązki dyrektora radiowej Trójki. Od 2022 roku jest prokurentem spółki.

Tomasz Laskus to dyrektor biura ministra kultury Piotra Glińskiego. W 2018 roku był kandydatem PiS na burmistrza Karczewa, a w 2019 roku startował w wyborach do Sejmu.

(KOZ, 12.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.