Temat: pożegnanie

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarła Nikki Finke, twórczyni serwisu Deadline. "Ucieleśniała ducha dziennikarstwa"

Nikki Finke znana była z bezkompromisowych artykułów (screen: Deadline.com)

W Boca Raton na Florydzie w wieku 69 lat zmarła Nikki Finke, jedna z najbardziej znanych amerykańskich dziennikarek i blogerek zajmujących się przemysłem rozrywkowym. W 2006 roku założyła do dziś funkcjonujący serwis Deadline, jeden z najbardziej cenionych w branży.

Deadline Hollywood Daily – tak początkowo nazywał się portal, który nazwę wziął od jej cotygodniowego felietonu dla "LA Weekly". 

"Nikki Finke w swoim najlepszym wydaniu ucieleśniała ducha dziennikarstwa i nigdy nie bała się mówić twardych prawd w wyrazistym stylu. Była zuchwała i prawdziwa" – oświadczył Jay Penske, założyciel, prezes i dyrektor generalny Penske Media Corporation, która przejęła serwis Finke w 2009 roku.

Czytaj też: Książę Harry i Elton John pozywają wydawcę "Daily Mail" za podsłuchiwanie rozmów

Zanim Nikki Finke założyła bloga, który później stał się jednym z najpotężniejszych hollywoodzkich portali, pracowała dla wielkich firm. Była korespondentką Associated Press w Moskwie i Londynie, korespondentką "Newsweeka" w Los Angeles i Waszyngtonie, a także dziennikarką "The Los Angeles Times", gdzie zajmowała się rozrywką i filmami fabularnymi. Była redaktorką na Zachodnim Wybrzeżu i hollywoodzką felietonistką najpierw dla "The New York Observer", a potem dla "The New York Magazine". Prowadziła także audycję radiową dla branży rozrywkowej w radiu w Południowej Kalifornii.

Z Deadline odeszła w listopadzie 2013 roku. Uruchomiła następnie NikkiFinke.com, a później portal HollywoodDementia. 

Deadline Hollywood Daily w marcu 2006 r. utworzyła, chcąc w szybszy sposób komunikować informacje ze świata rozrywki, bo publikowane raz w tygodniu felietony przestały jej wystarczać. Nazwę domeny kupiła za 14 dolarów.

Czytaj też: Liverpool zorganizuje przyszłoroczny konkurs Eurowizji. Transmisja w BBC

(MAC, 11.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.