Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor biura programowego Polskiego Radia wejdzie do rady nadzorczej PAP

RMN skład rady nadzorczej PAP zamierza uzupełnić we wtorek (fot. Piotr Molęcki/East News)

Paweł Kwieciński, dyrektor biura programowego Polskiego Radia, ma wejść do rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej – dowiedział się "Presserwis".

Rada Mediów Narodowych podczas wtorkowego posiedzenia zamierza uzupełnić skład rady nadzorczej PAP, po tym jak Sejm powołał w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Agnieszkę Glapiak i Macieja Świrskiego.

Czytaj też: Fundacja Lux Veritatis w 2021 roku dostała z darowizny o prawie 30 proc. więcej, niż w 2020 roku

Z naszych ustaleń wynika, że przewodniczący RMN Krzysztof Czabański zgłosił kandydatury Pawła Kwiecińskiego i Tomasza Laskusa. Ich wybór jest formalnością, bo większość w Radzie mają politycy Prawa i Sprawiedliwości. 

Paweł Kwieciński od listopada 2015 roku kieruje biurem programowym Polskiego Radia. Od marca do listopada 2021 pełnił obowiązki dyrektora radiowej Trójki. Od 2022 roku pełni funkcję prokurenta spółki. Pracę w Polskim Radiu rozpoczął w 1992 roku – w radiowej Jedynce, gdzie był m.in. szefem "Sygnałów dnia" i zastępcą dyrektora. W latach 2007-2009 był prezesem publicznego mazowieckiego Radia dla Ciebie, a później sekretarzem redakcji "Wiadomości" TVP 1.

Tomasz Laskus jest dyrektorem biura ministra kultury Piotra Glińskiego. W 2018 roku był kandydatem PiS na burmistrza Karczewa, a w 2019 roku startował w wyborach do Sejmu.

Czytaj też: Brak ustaleń po spotkaniu w Tok FM w sprawie Tomasza Lisa

Rada nadzorcza PAP jest trzyosobowa. Zasiada w niej również adwokat Tomasz Giziński, doradca Rady Mediów Narodowych.

(KOZ, 11.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.