Dział: INTERNET

Dodano: Październik 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał Sportowy chwali się własną platformą streamingową i aplikacją

Kanał Sportowy został stworzony przez Michała Pola, Mateusza Borka, Tomasza Smokowskiego i Krzysztofa Stanowskiego (screen Youtube.com/Kanał Sportowy)

Kanał Sportowy rusza z własną platformą VOD. Na stronie www.kanalsportowy.pl bezpłatnie publikowane będą programy na żywo, materiały archiwalne. Powstała też aplikacja mobilna na iOS i Androida.

– Własna platforma to odpowiedź na oczekiwania naszych widzów. Oddajemy użytkownikom produkt najwyższej jakości, przygotowany z uznanym partnerem technologicznym firmą Redge Media. YouTube wciąż pozostaje naszym strategicznym kanałem w dostarczaniu treści, natomiast na własnej platformie docelowo będą pojawiać się unikalne formaty oraz w przypadku pozyskania stosownych praw – wydarzenia sportowe – mówi Maciej Sawicki, prezes Kanału Sportowego. 

Czytaj też: Dobrze weszło. Rzecz o Kanale Sportowym, którego krytykować nikt nie chce

Kanał Sportowy równocześnie chwali się aplikacją mobilną na systemy iOS i Android, do pobrania ze sklepów Google Play oraz AppStore. "Na ostatniej prostej są prace wdrożeniowe aplikacji na smart TV w wersji na Android TV oraz telewizory Samsung i LG. Transmisje będą realizowane w jakości full HD niekompresowanej na niższą, a docelowo w jakości 4K. Użytkownicy będą mieli też możliwość odtwarzania dźwięku z wygaszonym ekranem, przesyłania sygnału przez Google Chromecast czy Apple AirPlay czy dodawania filmów do ulubionych i kontynuowania odtwarzania" - informuje wydawca w komunikacie prasowym.

Czytaj też Kanał Sportowy zakończył 2021 rok z 1,6 mln zysku. Przychody wyższe ponad czterokrotnie

Założony w 2020 roku przez Michała Pola, Krzysztofa Stanowskiego, Mateusza Borka i Tomasza Smokowskiego Kanał Sportowy ma ponad 900 tysięcy subskrybentów oraz ponad 300 milionów wyświetleń treści na YouTube.

(MAT, 07.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.