Dział: PRASA

Dodano: Październik 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Małgorzata Marczok z TVN 24 wygrała konkurs Silesia Press

Małgorzata Marczok z TVN 24 - laureatka tegorocznego Silesia Press (z prawej) - i główna organizatorka konkursu Maria Trepińska, wieloletnia autorka "Pulsu Biznesu" i "Forbesa" (fot. mat. pras.)

Małgorzata Marczok z TVN 24, autorka reportażu „Schodzimy do piekła”, wygrała tegoroczną edycję konkursu dziennikarskiego Silesia Press. Wręczenie nagród odbyło się w czwartek w Katowicach.

Reportaż "Schodzimy do piekła" traktuje o rodzinach ratowników górniczych, którzy pracowali podczas niedawnej katastrofy w kopalni Pniówek.

Obok nagrody głównej wręczono po trzy równorzędne nagrody w dwóch kategoriach: społeczno-kulturalnej i historycznej. W kategorii "historia" wyróżniono Patryka Osadnika z portalu Slazag.pl za materiał „Śląskie miasto, które słynie z cydru” o śląskim mieście Radzionków, Dorotę Stabik z Polskiego Radia Katowice za cykl „Tajemnice kamienic” oraz Wojciecha Królikowskiego z TVP Katowice za reportaż „W Chrystusie ożywione”, na temat procesu beatyfikacyjnego sióstr elżbietanek.

W kategorii społeczno-kulturalnej nagrodzono Annę Dudzińską i Agnieszkę Szwagier z Radia 357 za reportaż „Stroiciele”. Materiał powstał w dawnej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, gdzie stworzono centrum pomocy uchodźcom z Ukrainy. Kolejne nagrody w tej kategorii otrzymali Violetta Rotter-Kozera z TVP Katowice za reportaż o byłej dyrektorce NOSPR Joannie Wnuk-Nazarowej oraz Tomasz Borówka z portalu Slazag.pl za publikację „Tak blisko na Trzy Stawy.

Konkurs Silesia Press od 17 lat organizuje Stowarzyszenie Mediów Regionalnych Silesia, skupiające byłych i obecnych dziennikarzy.

(MAT, 06.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.