Dział: PRASA

Dodano: Październik 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Monika Białkowska laureatką Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka

Monika Białkowska jest również autorką książki "Nawet jeśli umrę w drodze. Twarzą w twarz z uchodźcami" (screen YouTube/Monika Białkowska)

Monika Białkowska, autorka "Przewodnika Katolickiego" i twórczyni wideobloga "Reportaż z wycinków świata", została tegoroczną laureatką Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka. Statuetkę autorstwa prof. Gustawa Zemły oraz czek na 10 tys. zł wręczono jej wczoraj na gali w domu arcybiskupów warszawskich.

Kapituła konkursu pod przewodnictwem Tomasza Krzyżaka nagrodziła Białkowską "za doskonały warsztat dziennikarski, kulturę słowa, spontaniczność oraz głos rozsądku w debacie publicznej, cechujący się troską o przyszłość Kościoła w Polsce i na świecie”.

Dziennikarka została doceniona zarówno za działania w "Przewodniku Katolickim", jak i za stworzenie w czasie pandemii programu "Reportaż z wycinków świata" oraz za książkę reporterską "Nawet jeśli umrę w drodze. Twarzą w twarz z uchodźcami". W książce tej przedstawiła historie uchodźców z różnych stron świata, spotkanych w czterech miejscach Europy.

W gronie finalistów poza Białkowską znaleźli się: Sebastian Duda, redaktor kwartalnika "Więź", oraz Dariusz Karłowicz, współzałożyciel i redaktor naczelny rocznika filozoficznego "Teologia Polityczna" oraz współautor programu "Trzeci punkt widzenia" (TVP Kultura).

Nagroda ta przyznawana jest od 2002 roku, a wśród dotychczasowych laureatów są m.in. Szymon Hołownia, Tomasz Terlikowski, Ewa Czaczkowska czy Krzysztof Ziemiec. Jej pomysłodawcą był zmarły w 2001 roku w wypadku samochodowym bp Jan Chrapek.

(KAP, 06.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.