Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Canal+ Polska przedłużył prawa do PKO Bank Polski Ekstraklasy na kolejne cztery sezony

Czteroletni kontrakt na pokazywanie rozgrywek ma wartość blisko 1,3 mld zł (fot. materiały prasowe)

Canal+ Polska przedłużył prawa do transmitowania rozgrywek piłkarskiej PKO Bank Polski Ekstraklasy. Nadawca zapewnił sobie prawa na sezony od 2023/24 do 2026/27, ale musi zapłacić więcej niż poprzednio.

Na mocy podpisanej ze spółką Ekstraklasa umowy licencyjnej Canal+ Polska będzie mógł pokazywać w Polsce wszystkie mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy, w tym minimum 100 w jakości 4K. Ponadto stacja nabyła prawo do nadawania magazynów oraz skrótów w telewizji, a także internecie. Jeden mecz w kolejce oraz poniedziałkowy magazyn bez zmian mają być dostępne w kanałach otwartych. Obecnie są one nadawane w TVP, ale nie podano jeszcze, kto ma je pokazywać w kolejnych sezonach.

Czytaj też: Andrzej Twarowski w listopadzie przejdzie do Viaplay. Na razie ma zakaz konkurencji

Czteroletni kontrakt ma wartość blisko 1,3 mld zł. Poprzednio sumaryczna wartość kontraktów za cztery sezony wynosiła 1 mld zł (z uwzględnieniem sublicencji TVP).

Nowa umowa między Ekstraklasą a Canal+ Polska została jednomyślnie zatwierdzona przez kluby na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Ekstraklasy.

"Wartość kontraktu po raz kolejny jest rekordowa, niemniej nasze inwestycje w rozwój rodzimych rozgrywek zawsze wykraczały poza wsparcie finansowe wynikające wyłącznie z kwoty kontraktu. Ogromną wartością dodaną budującą wartość ligi stanowią nasze działania redakcyjne i promocyjne, które będziemy kontynuować" – powiedziała cytowana w komunikacie Edyta Sadowska, prezeska zarządu i dyrektorka generalna Canal+ Polska.

Czytaj też: Lis nie będzie skarżył Jadczaka za tekst o mobbingu. Jadczak odpowiada

Nowością w umowie jest m.in. współpraca Canal+ i Ekstraklasy z influencerami w zakresie pokazywania skrótów meczowych. Ponadto spotkania będą nadawane z większej liczby kamer – nawet 20 na mecz.

Przetarg na prawa od sezonu 2023/2024 do 2026/2027 ruszył w połowie maja. Według nieoficjalnych informacji jedynym nadawcą, który złożył w nim ofertę, był Canal+ Polska.

Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy na antenach Canal+ Polska są obecne od 1995 roku.

Czytaj też: Niepewna przyszłość tygodnika "NIE" po śmierci Jerzego Urbana

(MNIE, 04.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.