Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agnieszka Burzyńska chce od Tvp.info sprostowania tekstu o sobie

Pod koniec sierpnia dziennikarka powróciła do pracy, ale nie zajmuje się już tematyką polityczną. Prowadzi program wideo "Fakt Live" (fot. Piotr Molęcki/East News)

Agnieszka Burzyńska chce, żeby portal Tvp.info sprostował informacje na jej temat zamieszczone w tekście pt. "Dziennikarka »Faktu« zamieszkała z politykiem opozycji". Burzyńskiej zarzucono w nim m.in., że w swoich programach "atakowała posłów, z którymi jej partner był w politycznym sporze".

W tekście portal Tvp.info napisał też m.in., że Jacek Protasiewicz "wciąż pojawiał się jako gość Burzyńskiej". "W wywiadzie w 2018 r. dostał możliwość tłumaczenia się z częstego zmieniania partii, w 2019 r. zapewniał o częstych kontaktach z wyborcami, a w 2020 r. na antenie »Onet Opinie« głównie atakował PiS" – można przeczytać w artykule.

Agnieszka Burzyńska przesłała pismo do Samuela Pereiry

Agnieszka Burzyńska wyjaśnia "Presserwisowi", że na sprostowanie portal Tvp.info ma 10 dni, a jeśli nie zostanie zamieszczone, będzie podejmowała kolejne kroki prawne. – Chodzi o sprostowanie wszystkich informacji zawartych w artykule, w tym kwestii mieszkania i tych niby ataków na posłów – podkreśla.

Czytaj też: Lis nie będzie skarżył Jadczaka za tekst o mobbingu. Jadczak odpowiada

Z kolei na Twitterze zamieściła zdjęcie pisma z żądaniem sprostowania, które przesłała do Samuela Pereiry, redaktora naczelnego Tvp.info.

– Temat możliwego konfliktu interesów dotyczy głośnej sprawy opisywanej przez wiele mediów, w tym również cytowany w naszym artykule "Press", a podane przez nas informacje są prawdziwe – mówi nam Samuel Pereira, redaktor naczelny Tvp.info. I dodaje: – Jak przyjdzie pismo od Agnieszki Burzyńskiej, przeczytamy.

Czytaj też: Prezydent wybrał Hannę Karp i Marzenę Paczuską. Jest już pełny skład KRRiT

Na początku lipca Agnieszkę Burzyńską zawieszono w obowiązkach z powodu możliwego konfliktu interesów. W mediach pojawiały się bowiem informacje o prywatnych relacjach dziennikarki politycznej z politykiem opozycji. Pod koniec sierpnia dziennikarka wróciła do pracy, ale nie zajmuje się już tematyką polityczną. Prowadzi program wideo "Fakt Live".

(MNIE, 04.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.