Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio 357 zamierza posadzić 3,57 hektara lasu. Ruszyła zbiórka

Koszt posadzenia 1 m2 to 8 zł, co oznacza, że łącznie potrzeba 285,6 tys. zł (screen Las.radio357.pl)

Radio 357 ze słuchaczami chce posadzić 3,57 hektara lasu. Rozgłośnia w poniedziałek rozpoczęła zbiórkę na ten cel.

"Wielkimi krokami zbliża się najnowsza akcja Radia 357. Mówiąc najkrócej, razem z naszą społecznością chcemy posadzić 3,57 hektara lasu. Znaleźliśmy teren, który kiedyś był pełen drzew i roślin, ale już nie jest. Chcemy to zmienić, przywracając las do życia!" – napisało Radio 357 na Facebooku.

Czytaj też: Dariusz Wołowski zwolniony z Interii. "Sądziłem, że będzie to inaczej wyglądało"

Na stronie Las.radio357.pl rozgłośnia przypomina, że lasy sadzi się późną jesienią lub wczesną wiosną. "I taki jest plan. Zbieramy i ile teraz zbierzemy – tyle zasadzimy już w październiku. Będziemy zbierali dalej i powiększymy nasz las ponownie w marcu. I tak aż do skutku. To będzie absolutnie wyjątkowy las!" – zapowiada stacja.

Akcja sadzenia odbędzie się 22 października w Suchowoli w woj. podlaskim. Będą mogli wziął w niej udział słuchacze (zapisy ruszą 6 października).

Las ma mieć 3,57 hektara, czyli 35 700 m kwadratowych. Koszt posadzenia 1 m kw. to 8 zł, co oznacza, że łącznie potrzeba 285,6 tys. zł.

Czytaj też: Dziennikarz TVN 24 niewpuszczony na "otwarte" spotkanie z Antonim Macierewiczem

(KOZ, 26.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.