Temat: pożegnanie

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pogrzeb Tomasza Wołka odbędzie się w najbliższy piątek w Warszawie

Wołek od 19 lat był gościem w piątkowe poranki Radia Tok FM u Jacka Żakowskiego (screen: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju)

Znana jest już data uroczystości pogrzebowych Tomasza Wołka, wieloletniego komentatora "Trzódki" Jacka Żakowskiego w Tok FM oraz redaktora naczelnego "Życia Warszawy" i "Życia". Tomasz Wołek zmarł 21 września w wieku 74 lat.

Jak poinformował Jacek Żakowski, pogrzeb Tomasza Wołka odbędzie się w najbliższy piątek, 30 września, w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie. Msza rozpocznie się o godzinie 11.

– Po mszy dalsza część pogrzebu na cmentarzu w Kobyłce – informuje Jacek Żakowski.

Czytaj też: Po śmierci Wołka koniec Trzódki w Tok FM. W piątek pierwsza Nietrzódka

Był dziennikarzem, publicystą, od 19 lat komentatorem w Trzódce Jacka Żakowskiego w Radiu Tok FM, byłym redaktorem naczelnym "Życia" i "Życia Warszawy". Jego teksty ukazywały się m.in. w "Polityce", "Gazecie Wyborczej" oraz w "Rzeczpospolitej". Był działaczem opozycyjnym w okresie PRL-u – w 1968 uczestniczył w wiecach studenckich w ramach wydarzeń marcowych. Pracę jako dziennikarz zaczynał w redakcjach sportowych, początkowo w TVP i "Piłce Nożnej". W 2011 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest także laureatem Nagrody Kisiela, którą otrzymał w 1997 roku.

Czytaj też: Łętowski, Żakowski, Szpakowski o Wołku: "Wychował Zarembę, Fąfarę, Krasowskiego, Terlikowskiego"

(MAT, 26.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.