Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TF1 notuje kolejne niepowodzenie. Canal+ nie musi przywracać jego kanałów

TF1 ma kiepski okres. Przed tygodniem trzeba było odwołać od dawna zapowiadaną fuzję z M6

Tribunal de Commerce de Paris odrzucił wniosek złożony przez TF1, dzięki któremu kanały telewizyjne firmy mogłyby wrócić na platformę Canal+ TNT Sat.

2 września Canal+ usunął niekodowane kanały TF1, TMC, TFX, TF1 Séries Films i LCI. Według przedstawicieli platformy, TF1 chciała dostawać o 50 proc. więcej za możność retransmisji kanałów.

Czytaj też: Dziennikarz TVN 24 niewpuszczony na "otwarte" spotkanie z Antonim Macierewiczem

W oświadczeniu Grupa Canal+ stwierdziła, że z zadowoleniem przyjęła decyzję sądu: "Grupa Canal+ odwołuje się do poczucia odpowiedzialności Grupy TF1 odnośnie przestrzegania własnych zobowiązań w zakresie nadawania".

Canal+ jest ostatnim z głównych francuskich dostawców, który dokonał przeglądu umowy z TF1 po FREE, SFR, Bouygues Telecom, Orange, Mołotow i Salto. W ubiegłym tygodniu ogłoszono, że umowa fuzji TF1 z M6 mającej zmienić krajobraz medialny we Francji jednak nie dojdzie do skutku.

Czytaj też: Dariusz Wołowski zwolniony z Interii. "Sądziłem, że będzie to inaczej wyglądało"

(MAC, 26.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.