Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kantereit i Zalewska z TVN oraz Olbratowski i Maciborek na lodzie

Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie 10-letniego Kuby Goniwiechy z Bytomia, który cierpi na chorobę Niemanna-Picka (fot. Grzegorz Goik)

Robert Kantereit i Arleta Zalewska z TVN, a także radiowcy Tomasz Olbratowski i Dariusz Maciborek zagrali w sobotę, 24 września, w Bytomiu na meczu Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Drużyną TVN24. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie 10-letniego Kuby Goniwiechy z Bytomia, który cierpi na chorobę Niemanna-Picka.

Mecz zakończył się wynikiem 8:5 dla Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich, ale akurat rezultat spotkania nie miał żadnego znaczenia. Na lodzie pojawili się także m.in. najwybitniejszy polski hokeista Mariusz Czerkawski, wokalistka Ewelina Lisowska, generał Roman Polko, aktorka Julia Wróblewska oraz satyrycy Rafał Bryndal i Jacek Łapot. W Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich zagrał także prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Kuba Goniwiecha z Bytomia cierpi na chorobę Niemanna-Picka, nazywaną dziecięcym Alzheimerem. Koszt miesięcznego leczenia dziecka to około 12 tysięcy złotych.

Podobnie jak przed rokiem, po końcowej syrenie kibice wrzucili na taflę setki maskotek. - Pluszaki zostaną przekazane Fundacji Centrum Polsko-Ukraińskie, opiekującej się uchodźcami ukraińskimi w naszym kraju - mówi Paweł Kobyliński, prezes HH Poland i inicjator zbiórki.

Press

Fot. Grzegorz Goik

Press

Fot. Michał Chwieduk

(MAT, 25.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.