Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jan Wachtel będzie szefem pionu wydawniczego Grupy Bauer Media

Jan Wachtel obejmie wakat po Robie Munro Hallu, który rozstał się z Bauerem z końcem marca (fot. Alexander Klebe)

Od stycznia 2023 roku stanowisko szefa pionu wydawniczego Grupy Bauer Media obejmie Jan Wachtel, który poprowadzi transformację cyfrową tego segmentu.

Pion wydawniczy Grupy Bauer Media obejmuje ponad 400 tytułów i ponad 100 produktów cyfrowych w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce i Francji. Jak napisano w komunikacie, „nominacja Jana Wachtela następuje w kluczowym momencie, kiedy firma przekształca się, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą globalna cyfryzacja”.

Wachtel obejmuje wakat po Robie Munro Hallu, który rozstał się z wydawnictwem z końcem marca br.

Jan Wachtel jest ekspertem w dziedzinie mediów i rynku wydawniczego. Współpracował z Axel Springer i RTL Group, gdzie zasiadał w zarządzie. Obecnie zajmuje stanowisko co-CEO w firmie Firstlead – Adcell.

Tak nominację Wachtela komentuje CEO grupy Bauer Media Yvonne Bauer: „Segment wydawniczy przechodzi okres nieprzewidywalnych zmian, a Jan Wachtel ma szczególne predyspozycje do kierowania tą transformacją. Jan Wachtel jest ekspertem w dziedzinie mediów i technologii cyfrowych, a także doświadczonym liderem, który potrafi kierować organizacjami w okresie zmian. Pozwoli to zintensyfikować naszą działalność w zakresie produktów drukowanych, a jednocześnie przyspieszyć rozwój technologii cyfrowych".

(MZD, 22.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.