Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Słowacja będzie mieć trzeci telewizyjny kanał informacyjny

Joj 24 ma być dystrybuowany głównie drogą naziemną

Słowacki nadawca komercyjny Joj Group ogłosił, że za kilka tygodni uruchomi ogólnokrajowy telewizyjny kanał informacyjny. Joj 24 będzie ósmym kanałem w portfolio grupy, której właścicielem jest słowacko-czeski fundusz J&T Enterprises.

Stacja Joj 24 ma emitować głównie programy informacyjne, ale także publicystykę i dyskusje polityczne. Kanał będzie dystrybuowany drogą naziemną, ale też udostępniany bezpłatnie przez kilku operatorów, w tym Skylink, Freesat, Slovak Telekom, Antik, Satro, Matrico i DSI.

Redaktorem naczelnym jest Darius Haraskin, wieloletni redaktor i prezenter Joj TV. Czołową rolę ma odgrywać także dyrektor informacyjny i programowy Roland Kubina.

Joj 24 będzie trzecim słowackim kanałem informacyjnym. Od 2021 roku funkcjonuje prywatny TA3, a od lutego br. publiczny RTVS 24.

(MAC, 22.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.