Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gazety informujące o śmierci królowej dostępne na aukcjach w wysokich cenach

Ceny na eBayu wielokrotnie przekraczają ceny nominalne. Pamiątkowy "The Guardian" dostępny jest za 99 funtów. Cena nominalna wydania to 2,50 (screen: Ebay.co.uk)

Wydania brytyjskich gazet z piątku 9 września zawierające informacje o śmierci królowej Elżbiety II znalazły się w serwisach eBay i Facebook Marketplace. Kwoty, za jakie można je nabyć, nawet kilkudziesięciokrotnie przekraczają ceny nominalne. Dziś pogrzeb w Londynie.

Większość pamiątkowych wydań jest dostępna w cenie od 10 do 30 funtów. Zdecydowanym rekordzistą stał się "The Sunday Times" z 11 września oferowany za 500 funtów. Chętnych brakuje, chociaż sprzedawca – według Sky News – sprzedał już jeden egzemplarz. Za niższą kwotę, ale i tak bardzo wysoką – 300 funtów.

Czytaj też: Nieznane dotąd zdjęcie Elżbiety II na jedynkach prawie wszystkich dzisiejszych brytyjskich gazet

Najczęściej oferowane jest wydanie "The Times" z 9 września, które normalnie kosztowało 2,5 funta. Tylko na eBayu znalazło się ponad sto aukcji lub ofert sprzedaży. Na jednej z aukcji użytkownicy złożyli 21 ofert zakupu, a w piątek cena niezakończonej jeszcze licytacji doszła do 82 funtów.

Często oferowane jest także wydanie "The Sun" z tego samego dnia, choć tu ceny są niższe – najdroższe egzemplarze zostały wystawione po 50 funtów.

Do kupienia są też całe zestawy gazet z 9 września. Jeden ze sprzedających oferuje pakiet ośmiu tytułów – w większości tabloidów – z tego dnia za 350 funtów. Sky News naliczyła 15 ofert sprzedaży takich lub podobnych zestawów za kwoty przekraczające 100 funtów.

Czytaj też: BBC, ITV i Sky News wspólnie pokażą pogrzeb Elżbiety II. Rekordowy zasięg 4,1 mld widzów

(MAC, 19.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.