Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prof. Sadurski wygrał kolejny proces z TVP za nazwanie jej goebbelsowskimi mediami

Chodzi o sprawę cywilną toczącą się z pozwu TVP przeciwko Sadurskiemu (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że prof. Wojciech Sadurski nie naruszył dóbr osobistych Telewizji Polskiej. Sadurski nazwał ją goebbelsowskimi mediami.

Chodzi o sprawę cywilną toczącą się z pozwu TVP przeciwko Sadurskiemu. "Wyrok I instancji z 7 września 2022 oddala powództwo TVP z 20 marca 2019 (czyli po 3 i pół latach). Pozew zarzucał mi naruszenie »dobrego imienia i renomy« TVP, co może skutkować podważeniem »autorytetu i rangi powódki na rynku medialnym«. Wyrok nie jest prawomocny" - napisał wczoraj Sadurski na Twitterze. Wcześniej wygrał już prawomocnie proces karny w tej samej sprawie.

W styczniu 2019 roku, po ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prof. Sadurski napisał w mediach społecznościowych: "Po tym, jak zaszczuty przez rządowe media polityk został zamordowany, żaden demokrata, żaden polityk opozycyjny, nie powinien przekroczyć progu goebbelsowskich mediów. Niech się kiszą we własnym sosie: nieudaczników, arywistów i tow. Marka Króla, jak bojkot TV przez artystów po 1981".

Wojciech Sadurski jest profesorem nauk prawnych, filozofem i politologiem.

(MNIE, 15.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.