Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polka Sara James wśród faworytów w amerykańskim "Mam Talent" i 1 mln dol. nagrody

Sara James zajęła drugie miejsce podczas Konkursu Eurowizji dla dzieci, teraz chce wygrać "Mam Talent" dla dorosłych. I to w USA (fot. Wikimedia Commons/Serecki)

Sara James w nocy z wtorku na środę polskiego czasu wystąpi w finale 17. edycji amerykańskiego "Mam Talent” na antenie NBC. Ma duże szanse na zwycięstwo i milion dolarów nagrody. W 16 dotychczasowych edycjach programu sześciokrotnie zwyciężali wokaliści. Zdaniem portalu Talentrecap, reprezentantka Polski jest w trójce faworytów.

W finale Sarah powalczy z dziesięcioma konkurentami. Amerykański serwis do czołowej trójki typuje grupę taneczno-akrobatyczną The Mayyas, zespół muzyczny Chapel Hart i właśnie piosenkarkę z Polski.

Czytaj też: Tak wypadła Polka Sara James w finale amerykańskiego "Mam Talent". Czy ma szansę wygrać?

Wyniki show zostaną ogłoszone dopiero następnego dnia. Będą głosować widzowie, ale nie bez znaczenia jest także sympatia jurorów. To właśnie dzięki wciśnięciu tzw. Złotego Przycisku przez Simona Cowella 14-latka po wykonaniu piosenki Billie Eilish „Lovely” ominęła kolejne etapy, zdobywając przepustkę do półfinału (wykonanie tak się spodobało, że Eilish udostępniła później nagranie z występu w swoich mediach społecznościowych). W 14. edycji programu wystąpił gitarzysta Marcin Patrzałek z Kielc i awansował do półfinału jednak na tym zakończył.

Sara do finału przeszła w cuglach, śpiewając utwór "Rocket Man” z repertuaru Eltona Johna. Pozostali jurorzy - Heidi Klum, Sofia Vergara i Howie Mandela - także nie mogli jej się nachwalić. Nie wiadomo, czyją piosenkę zaśpiewa w finale w Pasadenie. Spekuluje się, że może to być coś z repertuaru Nory Jones, Rihanny czy Whitney Houston. Ale to tylko spekulacje.

Zanim wybrała się podbijać świat, Sara James wygrała polską edycję "The Voice Kids”. Następnie zajęła drugie miejsce w Konkursie Eurowizji dla dzieci. Mogłaby nawet wygrać, ale ponieważ w dwóch z trzech poprzednich edycji triumfowały Polki - Roksana Węgiel i Viki Gabor - uznano najwyraźniej, że jeden kraj nie może zmonopolizować konkursu.

Czytaj też: "W Twitterze działał agent chińskiego wywiadu". Peiter Zatko zeznawał przed Kongresem USA

Amerykański sen Sary uczczono podczas niedawnej prezentacji ramówki TVN, podczas której udostępniono nagranie z laudacją Simona Cowella. Stacja wyemitowała już 13 edycji polskiej wersji "Mam talent”. Dwa tygodnie temu rozpoczęła się obecna. Tegoroczna edycja programu "The America's Got Talent" wystartowała natomiast 9 sierpnia i trwa od pięciu tygodni.

Sarah James jest córką Polki Arlety Dancewicz i Nigeryjczyka Johna Egwu-Jamesa. Rodzice mają towarzyszyć jej podczas finału. Występy wszystkich uczestników będą dostępne niedługo po zakończeniu rywalizacji na oficjalnym kanale programu na YouTube. W Polsce będziemy musieli trochę poczekać. Finał pokaże Telewizja WP w niedzielę 18 września o godz. 19.50.

Oprócz nagrody 1 mln dol., zwycięzca show otrzyma także możliwość występu w Las Vegas Strip, czyli w miejscu, gdzie na scenie pojawiały się największe gwiazdy, takie jak Celine Dion, Cher czy Mariah Carey.

Do finału, obok Sary James, zakwalifikowali się również:
• hiszpańska komiczka Celia Munoz
• grupa taneczno-akrobatyczna Mayyaas
• gimnastyczka i tancerka Kristy Sellars
• tercet muzyczny Metaphysic
• komik Mike E. Winfield
• iluzjonista Nicolas Ribs
• iluzjonista Yu Hojin
• zespół muzyczny Chapel Hart
• zespół country Drake Milligan
• saksofonista Avery Dixon

Czytaj też: BBC dostało 670 skarg na sposób ogłoszenia śmierci królowej. "Brak szacunku i głupota"

(MAC, 13.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.