Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze TVN i Polsat News zwyciężają w ekstremalnych zawodach w Wiśle

Nachylenie 250-metrowej trasy to nawet 37 stopni (fot: mat.pras.)

Poznaliśmy zwycięzców I Mistrzostw Dziennikarzy w Biegu na Skocznię, rozegranych na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle. Mistrzostwa były częścią Biegu na Skocznię, organizowanego przez Barbarian Race - grupę wyspecjalizowaną w organizacji biegów ekstremalnych - wspólnie z miastem Wisła.

W klasyfikacji kobiet na podium stanęły: Dagmara Kowalczyk z TVN i Ksenia Parmańczuk z Radia Wnet. 

- W rywalizacji wzięły ostatecznie udział tylko dwie dziennikarki - zauważa Tadeusz Papierzyński z UM w Wiśle, organizator zawodów. 

W kategorii mężczyzn pierwsze trzy miejsca zajęli: Jakub Zegadło z Polsat News, Jakub Radomski, reprezentujący Przegląd Sportowy i Onet oraz Paweł Stępniewski z Radia Jura.

- Miałem najgorze miejsce z możliwych - komentuje swój wynik Tomasz Wolff, redaktor naczelny "Głosu" - gazety Polaków w Republice Czeskiej. - Byłem pierwszy za podium, a zwycięzców nawet nie widziałem, tak szybko śmignęli na górę.

Choć wyzwanie dla 2 dziennikarek i 17 dziennikarzy z całej Polski nie wyglądało groźnie - dystans biegu wynosił raptem 250 metrów, to jednak musieli pokonać zeskok, bulę skoczni i najazd. Nachylenie trasy wynosi miejscami 37 stopni, a sam bieg przypomina wspinaczkę. Uczestnicy musieli pomagać sobie rękoma, mimo że na skoczni rozciągnięto specjalną siatkę, która zapobiegała ślizganiu.

Rekord w biegu na skocznię wynosi 3 minuty i 30 sekund. Zawody Barbarian Race rozgrywane w tym roku w Wiśle są pierwszymi biegami ekstremalnymi w Polsce w cyklu World Series, które dają zwycięzcom przepustkę do Pucharu Świata.

(PAR, 04.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.