Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Karolina Hytrek-Prosiecka prowadzącą "Poranną rozmowę" w portalu Gazeta.pl

- Znam warsztat Łukasza Kijka oraz zespół, który stworzył, z wieloma osobami pracowałam jeszcze w TVN, dlatego nie zastanawiałam się długo nad złożoną propozycją, choć to poważne wyzwanie - przyznaje Karolina Hytrek-Prosiecka (fot. mat. prasowe)

Karolina Hytrek-Prosiecka dołącza do grona gospodarzy programu "Poranna rozmowa" w portalu Gazeta.pl (Agora). Pierwszy odcinek z nową prowadzącą będzie można obejrzeć w poniedziałek 5 września.

"Poranna rozmowa" to najważniejszy publicystyczny format wideo w Gazeta.pl.

- Doświadczenie Karoliny Hytrek-Prosieckiej, które wyniosła m.in. z "Faktów" TVN i TVN CNBC, gwarantuje wzmocnienie zespołu i jakości kontentu, który tworzymy na co dzień dla naszych użytkowników. To niezwykle ważne, zwłaszcza w okresie gorącego czasu kampanii i roku wyborczego - uważa Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl i dyrektor ds. rozwoju treści wideo.

– Znam warsztat Łukasza Kijka oraz zespół, który stworzył, z wieloma osobami pracowałam jeszcze w TVN, dlatego nie zastanawiałam się długo nad złożoną propozycją, choć to poważne wyzwanie – przyznaje Karolina Hytrek-Prosiecka. – Krótka chwila poza dziennikarstwem dała mi nieosiągalne wcześniej doświadczenia z obszaru zarządzania informacją i pozwoliła spojrzeć na nasz zawód trochę z boku. Efektem jest zupełnie inna percepcja potrzeb czytelnika, widza czy słuchacza i ten filtr będę starała się nałożyć w porannych rozmowach z politykami i ekspertami. Czeka nas brutalna i brudna kampania wyborcza, bo stawka tych wyborów jest ogromna. Nie zostawiam dotychczasowych projektów, po prostu nieco wydłużam mój dzień pracy – dodaje.

Karolina Hytrek-Prosiecka jest dziennikarką ekonomiczną, przez ponad 10 lat związaną z telewizją TVN CNBC i TVN 24. Współtworzyła i prowadziła na żywo programy poświęcone gospodarce i sprawom międzynarodowym. Regularnie przygotowywała także materiały do głównego wydania "Faktów" TVN. Po odejściu z dziennikarstwa zajęła się doradztwem strategicznym w zakresie zarządzania informacją. W latach 2016-2017 była dyrektorką ds. komunikacji w Ekstraklasie SA. Od kilku lat Hytrek-Prosiecka prowadzi serwis Politykazdrowotna.com, poświęcony systemowi ochrony zdrowia.

"Poranna rozmowa" to format wideo emitowany na żywo od poniedziałku do piątku o godz. 8.30 na Gazeta.pl oraz na profilu portalu na Facebooku. W najnowszym sezonie porannego programu drugim prowadzącym będzie w dalszym ciągu Jacek Gądek.

(KOZ, 02.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.