Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rymanowski w "Gościu Radia Zet". Co mówią Chrabota, Żakowski, Węglarczyk, Imielski

"Chciałbym, żeby te rozmowy były zarówno atrakcyjne i dynamiczne, jak i merytoryczne" - zapowiada Bogdan Rymanowski (fot. Pawel Wodzynski/East News))

Bogdan Rymanowski będzie od poniedziałku prowadzić porannego "Gościa Radia Zet". Pozostaje w Polsacie i Polsacie News, gdzie prowadzi m.in. "Gościa Wydarzeń".  Dotychczasowa gospodyni poranków Zetki Beata Lubecka pojawiać się ma w popołudniowych rozmowach.

"»Gość Radia Zet« w dwóch codziennych pasmach - porannym i popołudniowym - prowadzonych przez dwie różne, wybitne osobowości dziennikarskie, takie jak Bogdan Rymanowski i Beata Lubecka, otwiera przed nami nową perspektywę publicystyczną" - stwierdza w komunikacie Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia Zet.

Z kolei Bogdan Rymanowski zapowiada: "Chciałbym, żeby te rozmowy były zarówno atrakcyjne i dynamiczne, jak i merytoryczne. Nie jest to proste zadanie, ale dam z siebie wszystko. Myślę, że razem z Beatą Lubecką, która poprowadzi popołudniowe rozmowy, stworzymy najlepszy duet »wywiadowców« radiowych w Polsce".

Beata Lubecka popołudniami

Beata Lubecka porannego "Gościa Radia Zet" prowadziła od 2018 roku. Od poniedziałku będzie gospodynią wydań popołudniowych, nadawanych w dni powszednie po godz. 17. Radio Zet zrezygnowało z drugiej rozmowy publicystycznej wiosną 2022 roku.

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", nie sądzi, żeby miała to być zamiana jakościowa. - Zarówno Beata Lubecka, jak i Bogdan Rymanowski są dziennikarzami podobnej, wysokiej klasy. Mam wrażenie, że Lubecka całkiem nieźle się w tej roli sprawdzała. Bez wątpienia Bogdan Rymanowski - ze względu na pracę w Polsacie - jest osobą bardziej rozpoznawalną medialnie - mówi Bogusław Chrabota. - Możliwe, że jest to rodzaj odpowiedzi na obecność Roberta Mazurka w konkurencyjnym RMF FM, aczkolwiek gama emocjonalna Mazurka jako felietonisty i publicysty jest zupełnie różna niż dziennikarza informacyjnego, którym jest Rymanowski - dodaje redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".

- Radio Zet pozazdrościło radiu RMF FM szerokiej gamy osób, które przeprowadzają wywiady. Chodzi o pokazanie: "u nas jest pluralizm". Bo jest ktoś kojarzony mocno z prawicą, jak i ktoś kojarzony bardziej z lewicą na przykład - mówi Roman Imielski, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej".

Rymanowski - znane nazwisko

- Bogdan Rymanowski ma znane nazwisko, to nie jest człowiek znikąd, potrafi prowadzić dobre rozmowy - uważa redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk. - Po przejściu do Polsatu Bogdan dla mnie zniknął, bo nie oglądam tej stacji, dlatego cieszę się, że teraz będzie w Radiu Zet, którego słucham - dodaje Węglarczyk.

Jacek Żakowski, publicysta "Polityki" i prowadzący piątkowe wydania "Poranka Radia Tok FM", komentuje krótko: - To jest bardzo zdolny, prawicowy dziennikarz. Rozumiem, że Zetka dokonuje jakiejś zmiany politycznej.

Bogdan Rymanowski od października 2018 roku jest związany z Polsatem, gdzie prowadził "Wydarzenia" oraz Polsatem News, gdzie przeprowadza wywiady w "Gościu Wydarzeń" i "Śniadaniu Rymanowskiego w Polsat News i Interii". Wcześniej, od 2001 roku, Rymanowski pracował w TVN 24. Był gospodarzem m.in. magazynu "24 godziny", "Jeden na jeden" i "Kawy na ławę". W latach 2003-2006 był prowadzącym "Fakty" TVN. Od 1990 do 1997 roku, a następnie od 2001 do 2002 roku związany był z RMF FM, gdzie prowadził m.in. poranne wywiady.

Na antenę Radia Zet po wakacyjnej przerwie wróci także "7. dzień tygodnia", prowadzony przez wicenaczelnego Onetu Andrzeja Stankiewicza.

(KOZ, BAE, 27.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.