Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kurski: Dariusz Szpakowski będzie komentować mundial w Katarze

- Wydaje mi się, że to będzie pożegnalny mundial Dariusza Szpakowskiego - mówi Jacek Kurski (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Dariusz Szpakowski skomentuje w Telewizji Polskiej tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze - informuje prezes TVP Jacek Kurski.

- Wydaje mi się, że to będzie pożegnalny mundial Dariusza Szpakowskiego - mówi Jacek Kurski. - Dariusza Szpakowskiego lubię, nawet jeśli czasami się myli, mnie to nie przeszkadza, myślę że połowie społeczeństwie również - uważa Kurski.

- Skoro prezes mówi, to będę - stwierdza Dariusz Szpakowski. 

Pod koniec 2019 roku Dariusz Szpakowski przyznał w programie "Prawa futbolu" Romana Kołtonia, że pewnie już nie skomentuje mundialu w 2022 roku, bo "lata biegną". Z kolei w trakcie Euro 2020, rozgrywanego w 2021 roku, został odsunięty od komentowania niedzielnego finałowego meczu Euro 2020 między Anglią a Włochami. Jego miejsce na stadionie Wembley zajął Mateusz Borek.

Dariusz Szpakowski w TVP pracuje od 1983 roku. Obsługiwał m.in. dziewięć turniejów piłkarskich Mistrzostw Świata i dziewięć Mistrzostw Europy.

(KOZ, 26.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.