Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarka spędziła urodziny w willi szefa mafii, który zlecił jej zabójstwo

Będąca pod policyjną ochroną dziennikarka postanowiła dodatkowo upokorzyć bossa mafii, który zza więziennych krat zlecił jej zabójstwo (screen: Il.messangero.it)

Marilena Natale, włoska dziennikarka objęta policyjną ochroną z powodu pogróżek otrzymywanych ze strony mafii, spędziła 50. urodziny w domu skonfiskowanym bossowi Kamorry, Francesco Schiavone.

To właśnie szef gangu Casalesi w przeszłości wydał zlecenia jej zabicia. Jego dawna willa znajduje się w mieście Casal di Principe koło Neapolu, uważanym za kolebkę potężnego klanu Casalesi. Gang o pseudonimie Sandokan odbywa karę dożywocia w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Dziennikarka od pięciu lat zmuszona jest do życia pod ochroną policji.

Czytaj też: Kanadyjskie dziennikarki nękane groźbami zwróciły się o pomoc do policji i rządu

W willi obecnie znajduje się szkoła dla dzieci z autyzmem i to tam Marilena Natale, prowadząca działalność dobroczynną, spędziła w piątek urodziny. "Od młodych lat walczę z przestępczością zorganizowaną, korupcją i powiązaniami klasy politycznej" – oświadczyła reporterka. Podkreśliła, że w rezultacie jej dziennikarskich śledztw rozwiązano dziesiątki zarządów gmin za powiązania z mafią.

(MAC, 22.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.