Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitch też ukarany w Rosji

Twitch dołączył do długiej listy ukaranych przez Rosjan, choć kara nie jest dotkliwa

Rosyjski sąd ukarał serwis streamingowy Twitch grzywną w wysokości 2 mln rubli (33 tys. dol.) za udostępnienie krótkiego filmu zawierającego – według Kremla – fałszywe informacje o zbrodniach wojennych w ukraińskim mieście Bucza – podała agencja Kommiersant.

Serwis należący do Amazona został ukarany za udostępnienie, a następnie nieusunięcie 31-sekundowego filmu pokazującego dziewczynę nadającą z ukraińskiego miasta i oskarżającą Rosjan o dokonanie zbrodni.

Czytaj też: YouTube planuje uruchomienie serwisu streamingowego

Wcześniej agencja RIA Nowosti informowała, że komunikator Telegram został ukarany dwiema grzywnami w łącznej wysokości 11 mln rubli (179 tys. dol.) za odmowę usunięcia kanałów, które rzekomo pokazywały, jak niszczyć rosyjskie pojazdy wojskowe i przekazywały "niewiarygodne" dane o ruchach wojsk rosyjskich w Ukrainie.

(MAC, 18.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.