Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kurczy się zespół „Kuriera Lubelskiego” - nie chcą pracować z szefem dziennika

"Kurier Lubelski" ma być wzorcową redakcją dla Grupy Polska Press (screen: Kurier Lubelski)

Z "Kuriera Lubelskiego" (Polska Press) odchodzą kolejne osoby. Nie chcą pracować z Wojciechem Pokorą, p.o. redaktorem naczelnym dziennika.

Wypowiedzenia z "Kuriera Lubelskiego" złożyli Patrycja Wójtowicz i Konrad Sławiński - wydawcy online. Umowy nie zamierza przedłużać obecna sekretarz redakcji Teresa Dras. Z pracy dla dziennika zrezygnowała również dziennikarka Joanna Jastrzębska, która zajmowała się tematyką miejską, edukacją i zdrowiem. Po tych odejściach w dziale miejskim zostanie jeden dziennikarz, a w dziale online jeden wydawca. 

Czytaj też: Będzie śledztwo w sprawie brutalnego zatrzymania fotoreporterów na granicy

 W maju grupa pracowników gazety zawiadomiła władze Polska Press Grupy o szykanach ze strony Wojciecha Pokory, który obowiązki naczelnego pełni od maja ub.r. (redaktorka naczelna Sylwia Szewc-Koryszko przebywa na urlopie macierzyńskim). Według ustaleń Onetu miał się zwracać do podwładnych w niestosowny sposób.

W redakcji wewnętrzna komisja wydawnictwa bada sprawę zarzutów o mobbing. Po lipcowej publikacji Onetu z zespołem "Kuriera Lubelskiego" spotkała się prezeska Polska Press Grupy Dorota Kania. - Stwierdziła, że Wojciech Pokora ma pełne poparcie zarządu Grupy i zapowiedziała, że redakcja "Kuriera Lubelskiego" będzie wzorcową dla całej Polska Press i że w styczniu dostanie nowe etaty - opowiada nasz rozmówca, który chce pozostać anonimowy. Akurat z wolnymi etatami w "Kurierze" nie ma problemu, bo w ostatnim roku odeszło z niego ok. 10 pracowników.

(PAR, 17.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.