Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reporterom rosyjskich "Izwiestii" nakazano wyjazd z Estonii

Operator Dmitrij Timofiejew i dziennikarka Ksenia Sołdatowa dostali trzyletni zakaz wjazdu do krajów UE (screen: Novayagazeta.eu)

Rosyjskojęzyczny portal Postimees poinformował, że dwojgu reporterom rosyjskiego dziennika "Izwiestia" władze Estonii nakazały opuszczenie kraju. Oboje dostali zakaz wjazdu do krajów Unii Europejskiej.

Dziennikarze wjechali do Estonii na podstawie wiz turystycznych. Służby graniczne oświadczyły, że dwoje obywateli Rosji przekroczyło granicę w Narwie, deklarując turystyczny cel wizyty. Później jednak udali się w miejsce, gdzie stoi demontowany pomnik radzieckiego czołgu T-34 i zaczęli przygotowywać materiał. Następnie wsiedli w pociąg do Tallina i w drodze zostali zatrzymani. Reżim wizowy naruszyli dziennikarka Ksenia Sołdatowa i jej operator Dmitrij Timofiejew.

Czytaj też: Boris Johnson ma pisać dla "Daily Mail"

Premier Estonii Kaja Kallas zapowiedziała na początku sierpnia, że pomniki sowieckie będą usuwane z przestrzeni publicznej kraju. "Czołg to broń do zabijania, to nie jest upamiętnienie. Takie same czołgi teraz zabijają ludzi na ulicach Ukrainy" – oświadczyła premier.

(MAC, 16.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.