Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Forbes" wystawiony na sprzedaż

Siedziba magazynu "Forbes" znajduje się przy Piątej Alei w Nowym Jorku (fot. Wikimedia Commons/Paul Sableman)

Wydawnictwo Forbes Media bada możliwości sprzedaży swojego biznesu. Firma wynajęła bank Citigroup, który ma doradzać w kwestii transakcji i pomóc w jej przeprowadzeniu – donosi Agencja Reutera.

"Było wiele zainteresowanych podmiotów, więc poszliśmy do przodu, a Citigroup został zatrudniony do zarządzania tym procesem" – stwierdził rzecznik Forbesa. Według doniesień "The New York Times" cena sprzedaży jest bliska 630 mln dol. Dokument ofertowy opisujący dane finansowe został rozesłany do firm z sektora medialnego, w tym do Yahoo.

Czytaj też: Szefowa Tindera opuszcza firmę po niecałym roku

Forbes w 2021 roku wygenerował ponad 200 mln dol. przychodów i ponad 40 mln dol. zysku.

"Forbes", amerykański dwutygodnik o tematyce finansowej, działa od 1917 roku, od początku zarządzany przez rodzinę Forbesów. Redaktorem naczelnym pozostaje Steve Forbes. Jednymi z najbardziej znanych jego przedsięwzięć są coroczne listy najbogatszych ludzi świata ("Forbes 400"), a także największych światowych spółek ("Forbes 500"). Od 2004 roku istnieje polska edycja miesięcznika "Forbes", wydawana przez RASP.

Czytaj też: Piers Morgan na liście 39 Brytyjczyków z zakazem wjazdu do Rosji

(MAC, 04.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.