Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk vs Twitter – proces 17 października

"Celem Muska pozostaje opóźnienie procesu" - uważa szefostwo Twittera (fot. Wikimedia Commons/Steve Jurvetson)

Twitter przyjął propozycję Elona Muska dotyczącą wyznaczenia terminu procesu na 17 października. Koncern pozywa miliardera o zerwanie umowy kupna wartej 44 mld dol.

Twitter zgadza się na proponowany termin, ale stawia warunek, że chce zakończenia procesu w czasie nie dłuższym niż pięć dni. Musk twierdzi natomiast, że potrzebuje czasu, aby przeprowadzić dokładne dochodzenie w sprawie ustalenia rzeczywistej liczby fałszywych kont zarejestrowanych w serwisie. Według niego właśnie te rozbieżności doprowadziły do zerwania umowy.

Czytaj też: 13 września akcjonariusze Twittera będą głosować ws. zgody na przejęcie przez Muska

Początkowo zmierzał do wyznaczenia terminu na luty, ale gdy sąd w Delaware orzekł, że ma to być październik, sam zaproponował datę. Lecz nie zobowiązał się do ukończenia sprawy w ciągu pięciu dni.

"Twitter starał się o to zobowiązanie, ponieważ uważa, że celem Muska pozostaje opóźnienie procesu, uczynienie niewykonalnym wykonanie nakazu Trybunału, a tym samym uniknięcie osądzenia jego zobowiązań związanych z umową" – napisano na Twitterze.

Akcje firmy są obecnie warte po 39,95 dol. za sztukę. Musk w kwietniu zobowiązał się przejąć Twitter w cenie 54,20 dol. za akcję.

Czytaj też: Brytyjski bloger objęty sankcjami za wspieranie rosyjskiej propagandy

(MAC, 29.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.