Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

13 września akcjonariusze Twittera będą głosować ws. zgody na przejęcie przez Muska

Twitter nie wie, czy chce Elona Muska za właściciela, ale zamierza zmusić go do zapłaty (fot. Wikimedia Commons/Bill Ignalls)

Twitter na 13 września wyznaczył zgromadzenie akcjonariuszy, podczas którego odbędzie się głosowanie, czy firma chce przejęcia przez Elona Muska za 44 mld dol.

Podczas tego zgromadzenia akcjonariusze zostaną też poproszeni o głosowanie nad propozycją zatwierdzenia wynagrodzenia dla niektórych członków kierownictwa, należnego w związku z doprowadzeniem do podpisania umowy wykupu.

Czytaj też: "The New Yorker" zwalnia dziennikarkę za krytyczne wpisy na Twitterze

Niezależnie od tego, co postanowi zgromadzenie, w październiku przed sądem w Delaware rozpocznie się proces, podczas którego Twitter będzie skarżyć Muska o odstąpienie od transakcji. Od kwietnia, kiedy miliarder najpierw zgodził się wykupić firmę, do momentu, gdy zrezygnował, akcje serwisu społecznościowego znacznie straciły na wartości.

(MAC, 29.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.