Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"The New York Times" zatrudnia redaktora ds. zjawisk klimatycznych

John Keefe wrócił do "NYT" z CNN (screen: Nytco.com/press)

"The New York Times" – w reakcji na coraz częściej występujące ekstremalne zjawiska pogodowe – utworzył specjalny zespół zajmujący się zagadnieniami dotyczącymi klimatu. Na jego czele stanął John Keefe, powracający do redakcji z CNN, gdzie pełnił funkcję starszego redaktora ds. danych i wizualizacji.

Zastępca redaktora zarządzającego Matthew Ericson napisał, że Keefe "poprowadzi zespół do zbadania wszelkiego rodzaju zjawisk pogodowych – w tym huraganów, silnych burz, suszy, fal upałów i codziennej pogody, która wpływa na nasze życie – na różnych platformach".

Czytaj też: Brytyjski bloger objęty sankcjami za wspieranie rosyjskiej propagandy

Zespół Keefe'a będzie opierać się na "niektórych projektach stworzonych przez dział graficzny, takich jak nasze mapy pożarów, narzędzia do śledzenia huraganów i prognozy ekstremalnych upałów".

Keefe w CNN współpracował z zespołem ds. klimatu m.in. przy tworzeniu map pogodowych w czasie rzeczywistym.

Swoją reporterkę klimatyczną zaangażował też "The Washington Post". Shannon Osaka jest dwukrotną laureatką nagrody SEAL Award for Environmental Journalism.

Czytaj też: Dziennikarze na telefon w mailach Dworczyka. „Czy moglibyście rozreklamować?”

(MAC, 29.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.