Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"The New Yorker" zwalnia dziennikarkę za krytyczne wpisy na Twitterze

"The New Yorker" szczyci się postępowymi poglądami, a jego dziennikarka zarzucała pismu seksizm i wspieranie nierówności rasowej (screen: condenaststore.com)

"The New Yorker" zwolnił Erin Overbey za wpisy na Twitterze kwestionujące działania firmy. Dziennikarka na krytyczne uwagi pozwalała sobie wielokrotnie.

Overbey, zajmująca stanowisko editor archivist pisała m.in. o tym, że redaktor naczelny David Remnick do zamieszczanych przez nią tekstów dodał kilka poprawek, które można określić jako błędy merytoryczne. Później to jej zarzucano pomyłki.

Dziennikarka w 2021 roku pisała, że ludzie o innej skórze niż biała nie mają w "NY" odpowiedniej reprezentacji. Wydawnictwo poinformowało z kolei, że Overbey zdarzało się wklejać do sygnowanych przez siebie artykułów gotowe, wykorzystywane wcześniej treści.

Czytaj też: Tomasz Lis i wydawca Natemat.pl przepraszają Michała Lisieckiego za "cinkciarski kapitał"

"»The New Yorker« szczyci się profesjonalizmem, skrupulatnością i przestrzeganiem najwyższych standardów dziennikarskich. Fałszywe zarzuty, które podważają naszą uczciwość dziennikarską, są niedopuszczalne" – zakomunikował rzecznik Condé Nast, wydawnictwa, do którego należy tygodnik.

(MAC, 27.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.