Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google zablokowane przez separatystów we wschodniej Ukrainie

Wyszukiwarka Google została zablokowana za "rozpowszechnianie dezinformacji" (fot. Pixabay.com)

Wspierani przez Rosję separatyści w regionie wschodniej Ukrainy zablokowali dostęp do wyszukiwarki Google. Jako powód podali "rozpowszechnianie dezinformacji". Zablokowane zostały też serwisy społecznościowe Facebook, Twitter i YouTube.

Denis Puszilin, szef samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL), w wiadomości zamieszczonej na swoim kanale w serwisie Telegram oskarżył Google o promowanie "przemocy wobec wszystkich Rosjan” i stwierdził, że winę ponoszą "operatorzy z rządu USA". "Jeśli Google przestanie realizować swoją kryminalną politykę i wróci do głównego nurtu prawa, moralności i zdrowego rozsądku, nie będzie przeszkód w jego pracy" – napisał.

Czytaj też: Wina Muska! Twitter z dużą stratą, winny podobno tylko jeden

Blokując Facebook i Instagram, DRL i odrębna Ługańska Republika Ludowa (LPR) dostosowują się do polityki Moskwy wobec amerykańskich sieci społecznościowych.

(MAC, 25.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.